Emirates ve Dubai Uluslararası Havaalanı (DXB), çalışanlarının ve müşterilerinin sağlık ve güvenliğinin korunmasına yardımcı olmak için havalimanında ve uçakta ihtiyati tedbirleri artırıyor. Yeni önlemler, DXB’deki yolcular için hızlı COVID-19 testlerinin uygulanmasını izliyor .

Yolcularla doğrudan temas halindeki tüm kabin ekibi, biniş araçları ve yer personeli, üniformaları üzerine koruyucu tek kullanımlık önlük ve kişisel koruyucu ekipman (PPE), maske ve eldivenlere ek olarak bir güvenlik siperliği kullanacak.

Dubai Uluslararası Havaalanı’nda eldivenler ve maskeler tüm müşteriler ve çalışanlar için zorunlu. Termal tarayıcılar, havalimanına giren tüm yolcuların ve çalışanların sıcaklıklarını izleyecek. Yolcuların check-in ve biniş sırasında gerekli mesafeyi korumalarına yardımcı olmak için yere ve bekleme alanlarına fiziksel mesafe göstergeleri yerleştirilmiştir.

Havaalanı ekibi ayrıca, kontuarlarda etkileşim sırasında yolculara ve çalışanlara ek güvenlik güvencesi sağlamak için her check-in masasına koruyucu bariyerler yerleştirmiştir.

Emirates uçuşlarında koltuklar, sosyal mesafe protokolleri gözetilerek bireysel yolcular veya aile grupları arasında orta koltukları boş bırakmaya başlayacak.

Emirates ayrıca sağlık ve güvenlik nedeniyle uçak içi hizmetlerini de değiştirdi. Yemek servisi sırasında mürettebat ve müşteriler arasındaki teması azaltmak ve etkileşim riskini en aza indirmek için yiyecek ve içecekler bento tarzı kutular şeklinde sunulmaya devam etmektedir. Kişisel kutularda müşterilere sandviç, içecek, atıştırmalık ve tatlı sunmaktadır.

Benzer şekilde, virüsün dokunma yoluyla yayılma riskini azaltmak için dergiler ve diğer basılı okuma materyalleri geçici olarak kullanılmayacak. Kabin bagajı şu anda uçuşlarda kabul edilmemekte; kabinde izin verilen eşya, dizüstü bilgisayar, el çantası, evrak çantası veya bebek eşyaları ile sınırlı. Diğer tüm ürünlerin check-in yapılması gerekir ve Emirates müşterilerin bagaj check-in ücretine kabin bagajı ücreti ekleyecek. Ayrıca, müşterilerin check-in’den inişe kadar yolculukları boyunca maskelerini ve eldivenlerini giymeleri gerekmektedir.

Tüm Emirates uçakları, her yolculuktan sonra Dubai’deki gelişmiş temizleme ve dezenfeksiyon süreçlerinden geçecek.