Delta Air Lines, sanayi COVID-19 salgını karşısında gelişmeye devam ederken seyahat sırasında sosyal mesafeyi desteklemek için adımlar atıyor.

Havayolu, yolcuların ve çalışanların mevcut sağlık uzmanı tavsiyelerine uygun olarak yerde ve havada sosyal mesafe uygulamalarına yardımcı oluyor.

Güvenli uçuşu teşvik etmek için, geçen hafta başlatılan aşağıdaki geçici değişiklikler artık tüm uçuşlarda en az Haziran ayının sonuna kadar genişletilecek:

  • Uçuş başına toplam yolcu sayısını azaltmak
  • Ana Kabin, Delta Comfort + ve Delta Premium Select’te orta koltukları engelleme
  • Otomatik, gelişmiş Madalyon Ücretsiz Yükseltmelerini duraklatma ve bunun yerine mevcut yükseltmeleri işleme alma
  • Biniş sürecini, müşterilerin artık uçağın arkasından öne doğru sıraya bindirilecek şekilde değiştirme

    Seyahat değişikliklerinde ek esneklik sağlamak için Delta, feragat edilen değişiklik ücretlerini ve 31 Mayıs 2022’ye kadar seyahat etme esnekliğini Haziran 2020’ye kadar seyahatini iptal eden müşterilere de genişletmektedir. Uygun müşteriler aşağıdakileri içerenleri içerir:

  • 14 Nisan 2020 itibarıyla, Nisan, Mayıs veya Haziran 2020’de rezerve edilen yaklaşan seyahat
  • Mart, Nisan, Mayıs veya Haziran 2020’de mevcut eCredits veya uçuşlardan iptal edilen seyahat

Buna ek olarak, uygun tıbbi gönüllüler şimdi, havayolu şirketi bu ay devlet ve yerel yönetimlerle ortaklık içinde başlattığı programın bir parçası olarak Haziran ayına kadar Gürcistan, Louisiana, Michigan ve New York dahil olmak üzere eyaletlere ücretsiz gidiş-dönüş Delta uçuşları için rezervasyon yaptırabilir.